/
/
קייטנות מחשבים

קייטנות מחשבים

חיפשתם קייטנת מחשבים לילדים? ברוכים הבאים לשחקים סייבר 🙂 

טוב אז נקדים ונאמר כי לא בדיוק מדובר בקונספט של קייטנות מחשבים וכיף שנמשכות לאורך חודש-חודשיים בעונת הקיץ החמימה ועמוסת הלחות; כי אם במסלולי לימוד למחשבים ותכנות ממושכים המתפרשים על גבי כשנה.

רגע, רגע… אנחנו יודעים.. מה בין זה לבין קייטנה!?

בשחקים חיפשנו את הדרך להגיע ללבם של הילדים, את הדרך לייצר תכניות לימוד שהן באמת קייטנה אמיתית, כיף גדול וחוויה שרוכשים בה לא רק ידע, אלא מגבשים עניין, מוטיבציה. מסלולי לימוד שילדכם או ילדתכם יכירו בהם חברים חדשים מכל רחבי הארץ. יתגבשו, יהנו, יצברו ידע פרקטי משיעור לשיעור, וגם חוויות שהן הרבה מעבר ללימוד.

קצת עלינו

אז נעים מאוד שוב 🙂 אנו מכללת שחקים. 

את המכללה ייסדנו בשנת 2016, כשבמקור באמת ובתמים התכוונו רק ללמד מחשבים. עם מרוצת הזמן, נתנו לעצמנו להיסחף אל מחוזות חדשים, ומן המישור הפרטי של חוגים רגילים, הפכנו למכללה שבאופן אקטיבי מקדמת את החינוך הטכנולוגי בישראל.

מגוף פרטי שמלמד ילדים וילדות, בני ובנות נוער מחשבים, אנו כיום מכללה שמקשרת בין החבר’ה הצעירים לבין גופים מן התעשייה, עורכת סיורים ארקטיביים, מביאה הרצאות אורח של עובדים מהתעשייה, מציעה תל”ן הנלמד באופן פורמלי בבתי הספר, וגם כזו המתפעלת קהילה מקוונת בה התלמידים והתלמידות מבלים לאחר שעות הלימוד.

קצת בהרחבה על הקהילה שלנו

לשחקים ישנה קהילה בדיסקורד, פלטפורמה חברתית מאוד נפוצה בתחום הגיימינג, ובה חברים כל התלמידים והתלמידות שלנו.

התלמידים והתלמידות מבלים בדיסקורד מחוץ לשעות הלימוד, והמקום מהווה ממש קמפוס עם אווירה סטודנטיאלית במלוא מובן המילה.

אנו מקפידים על קהילה שמלמדת ומעשירה, עורכים שיעורים שבועיים מעבר למפגש השבועי, נותנים ערך לילדים והילדות, מכירים להם חברים חדשים, נותנים מענה לצורך לימודי, וגם עורכים טורנירים ושלל תחרויות שרק מוסיפים לאדרנלין.

חשוב לציין: הקהילה שלנו מפוקחת על-ידי מדריכי שחקים, והכל מבוקר כדי להבטיח סביבה נעימה ומכילה.

רגע לפני שנספר על הקורסים - שיטת הלימוד

בואו נודה על האמת! ללמוד קוד לשם קוד זה משעמם. ואנחנו אומרים זאת כאנשי מחשבים. גם אנו כסטודנטים למדעי המחשב, השתעממנו סך הכל מללמוד בשביל לדעת. זה אמנם מוביל למטרה, זה אמנם יכול לענות על תחומי עניין, אבל שיטת הלימוד… משהו שם לא הרגיש נכון.

על אחת כמה וכמה כאשר ילדים מגיעים ללמוד מחשבים. ולכן החלטנו לייצר שורה של מסלולי לימוד המבוססים על לימוד לשם מטרה, לימוד מתוך חוויה.

אין אצלנו שינונים שמתאימים לשיעורי היסטוריה, יש אצלנו ממש לחוות את העבודה. בכל קורס וקורס, המשתתפים והמשתתפות נכנסים אל תוך הדמות, נכנסים אל תוך העלילה, כל מה שהם עושים – קורם עור וגידים ממש לנגד עיניהם.

זהו כיף גדול, וסיפוק אדיר לתלמידים. ילדיכם יוצאים מכל שיעור ושיעור עם ידע פרקטי, ואפשר לדמיין עם איזה ידע יצאו לאחר שנה של לימודים. 

אז אולי אין מדובר בקייטנת מחשבים קלאסית, אך זו בהחלט ‘קייטנה’ שהיא חגיגה שלמה של הפעלות ותחרויות.

מסלולי הלימוד של שחקים

יצרנו עניין? סקרנים? יאללה בואו נקפוץ אל המים ונכיר את המסלולים שאנחנו מציעים:

קורס מיינקראפט

ממבט ראשון, מיינקראפט בהחלט לא נראה כמו משחק מרשים. הגרפיקה שלו די מיושנת ואפילו לא אטרקטיבית. 

כל אלו, לא הפריעו למשחק להפוך למשחק המשוחק והנמכר ביותר בעולם. עם מיליוני ילדים וילדות המשחקים במיינקראפט מדי יום ויום, זוהי פלטפורמה נהדרת ללמוד דרכה תכנות.

במסגרת קורס מיינקראפט, אנו משתמשים בגרסת ה-Education המאפשרת לתכנת את המשחק תוך כדי תנועה.

המשחק מבוסס על עולם וירטואלי בו אין לדמויות כל משימה. הם יכולים להסתובב בו באופן חופשי ולעשות כל שעולה בדעתם. דרך תכנות, הם יכולים לשנות את העולם, לבנות לעצמם דמויות, להשפיע על הפיזיקה ואפילו לערוך פעילויות מדעיות שונות בהנדסת חשמל, מכונות ועוד.

במשחק ילדיכם ילמדו 3 טכנולוגיות קוד:

  • JavaScript – שפת תכנות הנחשבת לנפוצה ביותר כיום בבניית אתרים ותכנות אפליקציות.
  • Python – שפה נוספת הזוכה לפופולריות בקרב בוני אתרים, אך גם בקרב לוחמי סייבר והאקרים.
  • סקראצ’ – שפת תכנות ויזואלית באמצעותה ילדיכם יכולים לייצר אנימציות ושלל סימולציות. היא נחשבת לפשוטה ויעילה ללימוד קוד לילדים.

לאורך תכנית הלימודים, ילדיכם ילמדו כיצד לתכנת את המשחק, וממש ירכשו ידע פרקטי בטכניקות תכנות, מתודות מובנות לתכנות, ראיה נכונה בתכנות, וזה רק על קצה המזלג.

לצד זאת, ילדים וילדות גם בכיתה ג’, ישפרו את האנגלית שלהם באופן ניכר. כל פקודות הקוד הן באנגלית ומאפשרות להכיר את השפה באופן רחב הרבה יותר.

למידע על קורס מיינקראפט

קורס סייבר קידס

זה יישמע שאנחנו מנסים להפריז בדברנו (ואנחנו יכולים להבין אתכם, אחרי הכל אנחנו באים להציג פה קורס שלנו) אבל באמת ובתמים, שעם סיום הלימודים – ילדיכם יצאו עם ידע עשיר ורב באבטחת מידע, סייבר ואפילו בניית אתרים.

זהו איננו עוד חוג תכנות לילדים, כי אם מסלול לימודים מקיף ושלם המכיר לילדיכם את עולם המחשבים והאינטרנט, מציג אותם בפני עולמות בניית האתרים, וחושף אותם אל תחומי לוחמת הסייבר וההאקינג באופן אקטיבי. והכל כמובן עם משחקי תפקידים ועלילות סופר אטרקטיביות.

הקורס מחולק ל-3 שלבים:

מבואות מחשבים – 

שלב המבואות עוסק במגוון תקלות מחשב נפוצות, הן בחומרה והן בתוכנה. 

ילדיכם ילמדו להכיר את מבנה המחשב, כיצד עובדות רשתות האינטרנט, מהו אתר אינטרנט, כיצד האינטרנט עובד, כיצד ראוטר פועל, מהי טכנולוגית WIFI, כיצד מעלים אתר אינטרנט על שרת אחסון, וזה רק על קצה המזלג.

עם סיום שלב זה, ילדיכם ידעו לטפל בתקלות מחשב נפוצות, ולמעשה יהיה לכם טכנאי מחשבים ממש בביתכם.

שפות קוד ובניית אתרים

השלב השני של הקורס מתמקד בלימוד 3 טכנולוגיות קוד: HTML, CSS ושפת JavaScript.

באמצעות שפות קוד אלו, ילדיכם יבנו אתר אינטרנט משלהם. ממש ככה והכל מאפס! זהו שלב נהדר עבור כל ילד וילדה המעוניינים ללמוד את הפרקטיקה העומדת מאחורי בניית אתרים באופן מעמיק.

לוחמת סייבר והאקינג

כאן כבר מתחיל האקשן הגדול.

את האתר שבנינו, עתה נבין אותו מתוך היבט נוסף – מה הן החולשות שישנן בתקשורת בין טכנולוגיות הקוד הללו, וכיצד האקרים מנצלים זאת לטובתם.

בשלב זה, ילדיכם ייכנסו לנעליהם של לוחמי הסייבר ויגנו על הנכס, ומנגד, גם ייכנסו לנעליהם של ההאקרים וייצאו מתקפות סייבר לרבות הפלת אתר האינטרנט.

זהו שלב רווי באקשן, הילדים עם ניצוץ בעיניים. באחריות.

למידע על קורס סייבר קידס

קורס רובלוקס

אוקיי.. אז אנחנו מניחים שאלו הם ההורים שקוראים את הטקסט כאן, ולכן נעשה הקדמה קצרה 🙂

רובלוקס היא רשת חברתית, פלטפורמה העוסקת באופן רחב בגיימינג.

מה שמתרחש בפלטפורמה הזו, היא שהיוזרים עצמם, נניח אתם שגולשים בפייסבוק, הם אלו שמשחקים במשחקי המחשב וגם אלו שמתכנתים את משחקי המחשב!

זוכרים את מיינקראפט מלמעלה? זוהי ממש לא אותה הגרפיקה. תוכלו לראות בדוגמאות שצירפנו כאן למטה, כמה משחקי מחשב עם גרפיקה מרהיבה ומדהימה.

במהלך הקורס, ילדיכם ילמדו את שפת LUA שזוהי שפת תכנות מונחה עצמים. והם ירכשו ממש ידע פרקטי לתכנות משחקי מחשב משל עצמם. 

היופי שטמון בקורס, הוא בכך שפלטפורמה זו מאפשרת אפילו להתפרנס מן התחום, גם בגילאים מאוד צעירים. אבל כמובן שזהו רק ערך מוסף.

תכנית הלימודים מתמקדת במנוע רובלוקס, וילדיכם יבנו משחקי מחשב בגרפיקת תלת ממד מרהיבה ויפה.

למידע על קורס רובלוקס

מה הם תנאי הקבלה?

טוב אז כפי שוודאי נוכחתם לראות, לא מדובר בקייטנת מחשבים סטנדרטית, כי אם בקורסים ממושכים וארוכים.

אך תנאי הקבלה אינם נוקשים: הקבלה לכל מסלולי הלימוד מותנית באנגלית בסיסית המאפשרת לקרוא ולהבין אותיות באנגלית, זיקה בסיסית למחשבים (אין צורך ברקע קודם כלל), ומעבר ראיון קבלה אישי.

על חשיבות הראיון האישי ותנאי הקבלה, נשמח להרחיב במאמר הבא.

משך הלימודים

כלל תכניות הלימודים שלנו מתפרשות על גבי שנה.

כל מפגש בן 75 דקות.

התייעצו איתנו

בחיפושכם אחר קייטנת מחשבים, נשמח להרחיב ולספר לכם על הקורסים שאנו מציעים.

בכל שאלה והתייעצות, צרו עמנו קשר טלפוני, כתבו לנו בוואטסאפ או השאירו לנו פניה באתר.

השאירו פרטים

השאירו פרטים ויועץ לימודים ישוב אליכם בהקדם.

תפריט:

סושיאל: