/
/
קורס פורטנייט – הפרק המיוחד שהתווסף ללימודי מיינקראפט!

קורס פורטנייט – הפרק המיוחד שהתווסף ללימודי מיינקראפט!

במכללת שחקים סייבר אנו שמחים לבשר על עדכון קורס מיינקראפט קוד בפרק חדש ומיוחד – לימודי פורטנייט – Fortnite המשחק הפופולרי בעולם עם למעלה מ-300 מיליון שחקנים אקטיביים המשחקים בו מדי יום ויום.

בדומה למיינקראפט בתוכו קיימת פלטפורמת MineCraft Education ובה ניתן לתכנת את העולם הווירטואלי של המשחק, חברת Epic Games מייסדת משחק פורטנייט יצרה פונקציונליות חדשה הנקראת Creative Mode, ופתחה פתח בפני קהילת השחקנים ואוהדי המשחק לתכנת ממש ישירות בתוך Fortnite.

לא רק שקריאייטיב מוד מאפשר לנו לכתוב קוד ולתכנת את פורטנייט, אלא ש-Epic Games מאפשרים גם להעלות את התכנותים שיצרו השחקנים ישירות אל תוך ‘חוויית פורטנייט’ או באנגלית (שזה נשמע טוב יותר) – Fortnite Experience. השחקנים ממש מעלים את המודים שפיתחו אל חנות החוויות, עם אפשרות להפיץ בחינם או… תופים.. תופים… תופים….. בתשלום.

נשמע מדהים! אז מה לומדים בפרק של Fortnite?

פרק קורס פורטנייט הנלמד במיינקראפט קוד, מתמקד בטכנולוגיות הקוד ובתכנות המשחק באמצעות מנוע המשחקים המוכר והפופולרי Unreal Engine.

מנוע Unreal הוא מנוע משחקים עוצמתי ופופולרי שמתחרה באופן ישיר במנוע המשחקים המוכר יוניטי (ואנחנו מלמדים קורס שלם בנושא יוניטי).

הפוקנציונליות מרגישה דומה, רק שמדובר במנוע מתוחכם אף יותר מיוניטי, מנוע שיודע לייצר חוויות משחקיות עם גרפיקה ריאליסטית באופן בלתי יאומן (ואנחנו לא מגזימים) עד רמה שאי אפשר להבין אם מדובר במציאות או בדמיון.

רק לשם ההשוואה, גם במלחמת חרבות ברזל, גורמים אנטי-ישראליים יצרו סרטוני בדייה במנוע Unreal Engine שנראים כאילו ופגעו בצה”ל. בפועל הם כמובן התבררו כפיקטיביים לחלוטין.

אנו נלמד לעבוד עם מנוע המשחקים, ולצד זאת נלמד את שפת התכנות הנהוגה בתוך פורטנייט שהינה תכנות מונחה עצמים. טכנולוגיית הקוד היא ייחודית לפורטנייט, אך היא מזכירה במידה רבה את שפת Java ובכך יכולה לתפקד גם כמבוא לשפות תכנות נוספות.

אודות מהלך הקורס

מכללת שחקים הינה החברה הראשונה בישראל שמפעילה לראשונה בישראל לימודים באמצעות תכנות בפורטנייט.

משמעות הדבר היא שבמהלך פרק זה, המשתתפים והמשתתפות יתנסו בתכנות על גבי מנוע ה-Unreal באופן ייעודי עבור המשחק.

אנו נלמד כיצד לבנות חוויות פורטנייט שלמות מאל”ף ועד ת”ו, נתכנת, נכתוב קוד, נבנה מפות ועולמות, ניצור אובייקטים, נבנה חוויות משחקיות מתוחכמות ונייצר נשקים וכלים חדשים שיקחו חלק במשחק עצמו.

הלימודים כוללים לימודי יסודות תכנות מאפס לרבות משתנים, לולאות, תנאים, פונקציות, סקריפטוים ויסודות תכנות נוספים השייכים לעולמות התכנות מונחה העצמים (כאמור תכנות שמזכיר בצורה מסוימת את שפת Java).

כבר לאחר מספר מפגשים בודדים, המשתתפים והמשתתפות ייבנו בקורס פורטנייט חוויות משחק מלאות, שלמות ומהנות.

העלאת המשחק לחנות החוויות של Epic Games

לקראת תום הלימודים, התלמידים המשתתפים יזכו להעלות את חוויית המשחק שלהם ישירות אל חנות החוויות של Epic Games.

בחנות זו, שחקנים מרחבי העולם שבנו חוויות בפורטנייט, יכולים לפרסם ולשווק את החוויות שהם בנו, בין אם בתשלום ובין אם בחינם.

ה-Creative Mode בפורטנייט הושק ממש לאחרונה  נכון לכתיבת שורות אלו בפברואר 2024, וכבר עתה יש בו שחקנים שיצרו חוויות המכניסות עשרות אלפי דולרים.

את הקורס אנו נסיים בכך שכל משתתף ומשתתפת יעלו חווית משחק אחת אל החנות.

רקע על יתר הקורס

כאמור, קורס Fortine הוא חלק מתוך קורס שלם ומקיף העונה לשם תכנות באמצעות מיינקראפט.

הקורס המקיף מלמד את המשתתפים כיצד לתכנת את משחק המיינקראפט על גבי פלטפורמה בשם Minecraft Education, ובמהלכה לומדים המשתתפים מספר טכנולוגיות קוד: Java Script, שפת פיית’וןושפת סקראצ’ ייעודית ללימודי קוד לילדים.

עתה עם הצטרפותו של ה-Creative Mode בפורטנייט, העשרנו את הקורס הנוכחי והפכנו את הלימודים למקיפים יותר, ולכאלו החושפים את הילדים והילדות לא רק לטכנולוגיות קוד, אלא גם למנוע משחקים עוצמתי במיוחד.

בכל שאלה והתייעצות, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר, ויועץ לימודים ייצור עמכם קשר בהקדם.

השאירו פרטים

השאירו פרטים ויועץ לימודים ישוב אליכם בהקדם.

תפריט:

סושיאל:

קיץ תכנות וגיימינג 2024!

לומדים הייטק בחופש הגדול

מיינקראפט | פיי’תון | סייבר | בינה מלאכותית | תכנות

או