/
/
3 סיבות לרשום את ילדיכם ללימודי קוד

3 סיבות לרשום את ילדיכם ללימודי קוד

אין זה סוד שעולמות המחשוב פותחים צוהר בפני ילדים ובני / בנות נוער אל מקצועות הייטקיסטיים נחשקים ובעלי ממוצע שכר הגבוה מזה שנהוג במשק.

אבל אנו במכללת שחקים סייבר אוהבים להתרכז קודם כל ב’כאן ועכשיו’, ביתרונות שנחוש על בשרנו ממפגש למפגש, עם סיום הקורס ועם התיאבון שהולך ומתפתח ברגע שצוללים אל עולמות הקוד, ומבינים אותם תוך התנסות פרקטית ומעניינת.

הורים, ילדים, בני ובנות נוער – הגעתם אל המאמר שלנו מתוך התלבטות אם כן או לא להירשם לקורסי תכנות ומחשבים? כאן ריכזנו עבורכם כמה סיבות נוספות שיאפשרו לכם לקבל החלטה שאיננה נשענת רק על שכר עתידי או יחידה טכנולוגית 🙂

לימודי קוד משפרים את היכולת לפתרון בעיות

פתרון בעיות הינה מיומנת המתייחסת ליכולתו של אדם להתמודד עם מצבים מורכבים או חדשים בצורה יעילה יותר.

אדם בעל כישורי פתרון בעיות מושחזים ומלוטשים למעשה מחזיק בשלל מאפיינים נלווים כגון יצירתיות, כישורי מחקר, יכולת לשיתוף פעולה ויכולת קבלת החלטות.

בהקשר של תכנות וקידוד, מתכנתים מאותגרים בכל רגע נתון ומתבקשים למציאת פתרונות אשר יאפשרו פונקציות שונות. תפקידי התכנות השונים אינם נעשים בצורה רובוטית כלל, והם מחייבים את קהל המתכנתים והמתכנות לפירוק הבעיות לתתי-בעיות, לתעדוף המשימות, להתייעצות עם קולגות, ולניסוי ולטעיה ולהתמודדות עם שלל צמתים.

ואלו לא רק אנחנו שאומרים זאת, מחקר שיצא בשנת 2013 בקרב ילדים בגילאי 5 ו-6 הצביע על כך ואף הראה כי הילדים פתחו במקביל גם מיומנויות מתמטיות וחברתיות.

לימודי קוד מפתחים חשיבה חישובית

חשיבה חישובית (באנגלית: Computational thinking ) מתארת את התהליכים המחשבתיים הנדרשים לניסוח הבעיה וניסוח הפתרון באופן שבו מחשב יעשה זאת. 

בצורת חשיבה זו, אנו למעשה שמים את עצמנו בעמדה הבוחנת כיצד מחשב יוכל לבצע באופן אפקטיבי את הפתרונות הנדרשים.

זהו דבר אחד לדעת לכתוב קוד, וניתן ללמוד תכנות וקידוד דרך מגוון עשיר ורחב של מקורות אינטרנטיים חינמיים וזמינים. זהו דבר אחר ללמוד לכתוב קוד תוך הישענות על בסיס מחשבתי שכזה.

את היתרון הגדול הזה ניתן לקצור בעיקר דרך קורס המלווה על-ידי מדריכים ומדריכות בתחום. זאת כיוון שלימודי קוד באינטרנט מלמדים את התכנות על דרך של שינון או ‘חיקוי’ של מה שנעשה בסרטון, ואילו בקורס, אנו מטמיעים דרך חשיבה חדשה.

לימודי קוד מדרבנים יצירתיות

טעות נפוצה היא לחשוב שמתכנתים הם עם נטול כל יצירתיות. למעשה, עיקר העבודה בעולמות התכנות והקידוד, נשענת בעיקרה על חשיבה מחוץ לקופסה.

לאנשים המתאפיינים ביצירתיות, היכולת להגיב באופן מהיר ויעיל יותר למגוון סוגיות, מכשולים ואתגרים. זוהי מיומנות קריטית להישגיות והגעה ליעדים.

בכל קורס תכנות לילדים, המשתתפים והמשתתפות מתבקשים בכל רגע נתון להתנסות, לחשוב ולמצוא פתרונות שחושבים מחוץ לגבולות הגזרה. השימוש בטכנולוגיות קוד והקידוד, מציב את המפתחים והמפתחות בעמדה של ‘יוצרים’ לכל דבר ועניין.

דוגמה נהדרת לכך היא לימודי מודינג במיינקראפט המועברים אצלנו במכללה, ובמהלכם לומדים המשתתפים כיצד להשתמש בטכנולוגיות קוד כדי לשנות את משחק המחשב, לייצר עולם ווירטואלי חדש לחלוטין ובעל חוקים חדשים (למשל חוקים פיזיקליים).

ברוכים הבאים לשחקים סייבר

לימודי תכנות לילדים הם שם כולל הטומן בחובו שפע של אפשרויות.

אצלנו במכללת שחקים סייבר, אנו שמחים להציע קורסים שונים ומגוונים העוסקים בתכנות במיינקראפט (משחק המחשב ה-משוחק ביותר בעולם), לימודי סייבר לילדים (ויש גם קורס המתאים לבני ובנות נוער), לימודי תכנות וסייבר בשפת פיית’ון ולימודי רובלוקס לבניית משחקי מחשב בתלת ממד.

במה כדאי לבחור? ומה יתאים עבורכם או עבור ילדיכם? אנו מזמינים אתכם לסייר באתרנו ולקבל מידע על המסלולים, או לחילופין להשאיר לנו פניה ממש כאן בטופס יצירת הקשר.

יועץ לימודים מטעמנו ישוב אליכם בהקדם וישמח לענות על כל שאלה, לפרט על המסלולים ולהכווין אל המסלול שיענה ויעלה על הציפיות.

השאירו פרטים

השאירו פרטים ויועץ לימודים ישוב אליכם בהקדם.

תפריט:

סושיאל: