/
/
קייטנת תכנות

קייטנת תכנות

חיפשתם קייטנת קוד לילדיכם? אנו במכללת שחקים מתכבדים להזמינכם להכיר את מסלולי הלימוד שלנו לתכנות, סייבר וקוד. מסלולים סופר מהנים ומלאים באדרנלין (כן כן, גם בעולם המחשבים!) בהם לומדים את הקוד תוך כדי משחק וחוויה.

אנו מאמינים כי בחיפושכם אחר קייטנה, ביקשתם למצוא מסלול קצר מועד שימלא את זמנם של ילדיכם לאורכם של חודשי החופש הגדול. אנו מציעים למעשה מסלולי לימוד המתפרשים לאורכה של כל השנה, ובהחלט כאלו שיכולים גם להפוך את חופשת הקיץ לרוויה במשימות, אתגרים ויצירת מעגל חברתי חדש של ילדים וילדות באותה שכבת גיל.

במכללת שחקים אנו עורכים את מסלולי הלימוד שלנו באופן פרונטלי בכ-40 מוסדות לימוד ברחבי הארץ, אך עיקר פעילותנו מתרחשת בשיעורים מקוונים דרך ה-ZOOM. באופן הזה, אם אחד מבין המסלולים הבאים מצא חן בעיניכם ובעיני ילדיכם, ניתן להירשם מכל מקום ברחבי הארץ, להכיר חברים חדשים ולרכוש ידע עצום בעולמות המחשבים?

מסוקרנים? בואו נקפוץ אל המים ונכיר את אפשרויות הלימוד שלנו 🙂

לימודי קוד דרך משחק מיינקראפט

ממבט ראשון אין בו גרפיקה מי יודע מה מרשימה, אך אולי זהו גם סוד הקסם שלו.

מה שבטוח הוא כי אי אפשר להתווכח עם הנתון הבא: מיינקראפט הוא משחק חברתי ששבה ושובה את קסמם של מיליוני ילדים ברחבי העולם. הוא מתהדר בתואר משחק המחשב המצליח ביותר בהיסטוריה, ובשל כך יוצריו הקימו גרסה מיוחדת הנקראת גרסת Education.

הייחודי בגרסה זו, היא שהילדים יכולים לשחק במשחק ותוך כדי תנועה, לבצע פקודות קוד ותכנות שמשנות את חוקי הפיזיקה, יוצרות דמויות חדשות, משנות את העולם הווירטואלי וזה רק על קצה המזלג.

זהו קורס סופר חברתי, וילדיכם יכירו חברים חברים מכול רחבי הארץ. 

הוא מלמד מוטוריקת מחשב מדהימה, מיומנות הנדרשת בעולם של המאה ה-21, קואורדינציית מחשב לשליטה על עכבר ומקלדת במהירות הבזק, מפתח את שפת האנגלית בקרב החבר’ה המשתתפים וכל אלו עוד לפני שציינו את הידע הרב שהם יצברו בטכנולוגיות קוד.

לאורך הקורס, לומדים המשתתפים את שפות הקוד המפורסמות והשימושיות ביותר שאלו הן:

  • JavaScript 
  • ו-Python
  • זאת לצד שפה נוספת וקלילה עבור ילדים הנקראת סקראצ’.

אלו שפות קריטיות לכל מי שמבקש ומבקשת ללמוד תכנות WEB ואפליקציות WEB.

אז מה עשינו כאן?

בשחקים בנינו סילבוס שלם על גבי יכולות התכנות הללו והאפשרויות הנהדרות שמיינקראפט אדיוקיישן פתחה בפנינו.

משיעור לשיעור, אנו לומדים קוד, לומדים אנגלית, מוטוריקת מחשב ואפילו ערך מוסף בימודים דוגמת פיזיקה, אווירונאוטיקה והנדסת החשמל.

לאורכו של הקורס, ועד סיומו, ילדיכם יוכלו להפוך את המשחק למשהו חדש לגמרי, משהו שהוא פרי דימיונם ומעשה ידיהם. להפוך את הדמה ללבה, להפוך את השמיים ואת הארץ, להשפיע על כוחות המשיכה ועוד.

לפרטים נוספים על הקורס

לימודי לוחמת סייבר והאקינג

את מסלול מיינקראפט אנחנו לגמרי מתארים בתור קייטנת תכנות אחת גדולה. לומדים תוך כדי שפע של הרפתקאות ומשחק.

חשוב לנו לציין כי מסלול הסייבר קידס מתאפיין ברמת קושי ואתגר גבוהה הרבה יותר, לאור עולמות התוכן השונים והמגוונים שבתוכו.

אם ממש ננסה לתמצת זאת, הילדים והילדות שיסיימו את הקורס בהצלחה, יצאו ממנו עם ידע בתפעול תקלות מחשב, בהבנה איך האינטרנט עובד וכיצד להיזהר מפני האקרים. אבל זה עוד כלום, הם יצאו מן הקורס עם ידע פרקטי בטכנולוגיות קוד כשבמהלכו הם יבנו אתר משלהם. ואם לא די בכך, בשלב האחרון של הקורס הם גם ילמדו כיצד לפרוץ את האתר כאשר הם ייכנסו לנעליהם של ההאקרים מן הצד האחד ונעליהם של לוחמי הסייבר מן הצד השני.

זהו קורס שמעניק השכלה כללית עצומה בעולמות המחשוב.

במהלך המסלול, לומדים התלמידים והתלמידות 3 טכנולוגיות קוד:

  • Html
  • Css
  • ו-JavaScript. 

אצלנו אין שום למידה על יבש 🙂 וכל תלמיד ותלמידה בונים אתר לדוגמה. ממש מעלים אותו על שרת, מבינים את כל תהליך בניית האתרים מן היסוד ועד לאתר באוויר שנגיש לכול.

בשלב הסייבר של הקורס מתנסים המשתתפים והמשתתפות במתקפות סייבר אמיתיות, לומדים על חולשות של אתרים (וגם מפילים את האתר שבנינו, אלו חולשות נפוצות קיימות, מה זה אומר לפרוץ לחשבון, כיצד מתגוננים ומהי הפרספקטיבה של ההאקרים.

ילדיכם ילמדו לבנות וירוס משלהם, נערוך טורנירים לפריצות סיסמאאות, נבין את הטכניקות שבאמצעותן האקרים מעודדים אותנו להורים יישומים זדוניים (למשל משחקי מחשב חינמיים) וכיצד הם למעשה פורצים לנו למחשב מבלי שאנו מודעים לנוכחותם.

עם סיומו של הקורס, ילדיכם יצאו עם סל כלים עצום ורחב שישמש אותם ביום יום, ויפתח בפניהם צוהר למטרות עתידיות.

לפרטים נוספים על הקורס

מבנה המסלולים

כל תכנית לימודים הינה באורך של 30 מפגשים, כל מפגש בן 75 דקות.

הכיתות מורכבות מ-10-12 תלמידים, כאשר אנו מקפידים על שיבוצים לפי חתכי גילאים. הרי קייטנת תכנות לילדים היא הרבה מעבר לקוד, היא יוצרת מעגלים חברתיים, יוצרת חוויות והרפתקאות חדשות.

תנאי קבלה

הקבלה למסלולי הלימוד מותנית בראיון קבלה אישי יחד עם ילדיכם. המטרה שלנו להבין טוב יותר את תחומי העניין שלהם, ובאופן הזה להכווין אותם לתכניות לימוד שיתאימו במיוחד עבורם.

למעט זאת, אין כל צורך ברקע מקדים למעט זיקה בסיסית למחשבים ואנגלית ברמה בסיסית.

התייעצו איתנו

רוצים לקבל פרטים נוספים על קייטנת תכנות לילדים?

צוות היועצים והיועצות של מכללת שחקים זמין עבורכם לכל שאלה והתייעצות. פנו אלינו דרך טופס יצירת הקשר שבאתר או צרו עמנו קשר טלפוני ישיר.

השאירו פרטים

השאירו פרטים ויועץ לימודים ישוב אליכם בהקדם.

תפריט:

סושיאל: