/
/
קייטנת מיינקראפט

קייטנת מיינקראפט

הילד או הילדה מבלים שעות על גבי שעות מול משחק המיינקראפט?

מי כמונו יכולים להבין אותם 🙂 

אבל רגע לפני שאתם תופסים את הראש ושואלים את עצמכם כיצד מוציאים את הילד/ה קצת החוצה, נשאל שאלה שמסתכלת על הכול מזווית שונה: איך מתעלים את האהבה הגדולה של ילדיכם למיינקראפט אל תוך למידה טכנולוגית שכולה חוויה, כיף והעשרה עם השפעה אדירה על עתידם.

אין מדובר בקייטנה במובנה הרגיל המועברת על פני חודש בודד בימות הקיץ החמים, ואנו מציעים תכנית לימודים מקיפה המתפרסת על גבי שנה.

קייטנת המיינקראפט מתקיימת פרונטלית בלמעלה מ-40 בתי ספר ברחבי הארץ, או במתכונת פרונטלית הנחשבת לפופולרית במיוחד, ומחברת בין ילדים וילדות מכל רחבי הארץ.

קייטנת תכנות לילדים: חוויה של כיף ויצירה טכנולוגיים

גם אנחנו כ’מבוגרים’ (עודנו צעירים!) נולדנו לסביבה טכנולוגית. אך ילדינו? קשה נורא עד עוול להשוות בין הדורות.

עבורם מחשב, מסך מגע ופיצ’רים שנגישים בכל רגע נתון, הם מובנים מאליהם. הם חלק בלתי נפרד מחייהם.

עולמות הגיימינג, הסמארטפונים והטלוויזיות החכמות, עיצבו דור עם כישורי מחשב מדהימים, דור שמבין מושגים שכלל לא חלמנו להבינם, ואוריינטציה טכנולוגית כמעט אינסטינקטיבית.

במסגרת התכנית, ילדיכם ילמדו על גבי הפלטפורמה שהם כה אוהבים, כיצד לכתוב בתוכה קוד שישנה את פני המשחק מן הקצה אל הקצה, יהפוך אותו לעולמם הפרטי, והכל בהמון כיף והנאה.

בעוד שהמטרה עשויה להיראות כאילו ובאנו ללמוד קוד ותו לא, אנו רואים זאת כסביבה לימודית מעצימה, שנותנת את הדחיפה הקטנה להם הילדים זקוקים כדי שיבינו כמה ידע, יכולות ומיומנויות כבר טבועים בהם הרבה לפני שהחלו בלימודים.

הכירו את מיינקראפט Education

מיינקראפט הוא משחק חברתי, וכאן טמון הכוח העצום שלו.

עד כמה הוא עצום? מדובר במשחק המחשב הפופולרי ביותר בעולם. הגרפיקה שלו בהחלט לא מן המרשימות שבחבורה, אולם העולם המפוקסל שהוא מציע הפך כבר מזמן לסימן ההיכר המובהק שלו. ואולי כאן גם טמון סוד הקסם.

הפופולריות בקרב הילדים והילדות שניצחה את מבחן הזמן, לא חמקה מעיניהם של יוצרי המשחק והובילה אותם ליצור גרסה מקבילה הנקראת גרסת Education.

על פניה, היא נראית בול כמו המשחק הרגיל, אולם כאן היא מציעה אזור מיוד ובו ניתן לכתוב ‘ולהזריק’ קוד הישר אל תוך הפלטפורמה.

אילו נושאים נלמד?

בקייטנת מיינקראפט אנחנו נלמד לתכנת בשפות הקוד המפורסמות ביותר ב-Java Script ו-Python.

פייתון היא שפת מחשב שמהווה חלק בסיסי מפיתוחן של תוכנות מחשב לרבות עולמות הגיימינג, וכן היא נפוצה בפיתוח טכנולוגיות המבוססות על בינה מלאכותית. שפת הג’אווה סקריפט היא חלק חשוב ומהותי בפיתוח טכנולוגיות WEB, או למעשה כל אתר שבו אנו גולשים.

אחד הבונוסים הגדולים של מיינקראפט אדיוקיישן טמון בעובדה שאנו יכולים ללמוד לתכנת גם בשפת הסקראצ’ – סביבת פיתוח ייעודית ללימודי תכנות לילדים.

הרבה מעבר לקוד

כבודו של עולם ההייטק במקומו, וכמכללת סייבר ומחשבים אנחנו האחרונים שנפקפק בחשיבותו 🙂

אך אם תשאלו אותנו, אחד מן היתרונות שבלימודי מיינקראפט טמון דווקא בפיתוחן של מיומנויות רכות.

ידע מקצועי בתכנות הוא דבר אחד, אך המציאות העכשווית מלמדת אותנו, עד כמה מהותיים הם כישורים בסיסיים המצופים מאתנו כמעט כמובנים מאליהם.

הלימודים מפתחים:

  • קואורדינציית מחשב
  • מרחיבים את הידע בשפה האנגלית (כל הקוד וכל הפקודות נכתבים באנגלית בלבד)
  • וידע כללי בנושאים דוגמת פיזיקה ומדעי החשמל.

“איך?” אתם וודאי שואלים, כיף כבר אמרנו?

אחת מן הפעילויות שאנו עורכים לאורכה של התכנית היא ‘מודינג’. עבור הילדים מדובר בכיף ענק שרק מדרבן ללמוד ולהעמיק אף יותר.

מה זה מודינג? ועל מה לכל השדים והרוחות אנחנו מדברים? אז ככה:

מודינג הוא פרקטיקה שבה אנחנו משנים את מיינקראפט. ממש ככה. לוקחים את המשחק ומאפשרים לילדים ליצור עולמות חדשים פרי דמיונם. 

ילדיכם יוכל להפוך את המשחק למשחק מרוצים ואפילו להצמיח גשם של דובי פנדה מהשמיים. אם נחזור ללימודי הפיזיקה והנדסת החשמל שהזכרנו קודם לכן, המודינג מלמד כיצד שולטים בתכונות כאלו, כיצד מתכנתים אותן ומשנים אותן.

רוצים לדעת יותר על תכנות במיינקראפט?

חלקכם ההורים מכיר את עולמות התכנות ועבור חלקכם מדובר בנושא רק מרוחק יותר.

אנו במכללת שחקים משתדלים להסביר את התכניות בשפה נגישה, אולם כל שאלה, כל התייעצות וכל פרט, להכל תוכלו לקבל מענה אנושי עם יועצי ויועצות הלימודים שלנו.

בנושא קייטנת מיינקראפט ותכניות נוספות, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה באתר, ואנו נשוב אליכם בהקדם האפשרי.

השאירו פרטים

השאירו פרטים ויועץ לימודים ישוב אליכם בהקדם.

תפריט:

סושיאל: