/
/
מהו מסלול גאמ”א סייבר?

מהו מסלול גאמ”א סייבר?

מפעם לפעם אנו בהחלט עשויים לפגוש בכתבה באחד מערוצי החדשות המציגה את רוח החדשנות והטכנולוגיה של צה”ל. אותה רוח, אותה מערכה ווירטואלית טכנולוגיות, הופכת למציאות הלכה למעשה על-ידי מחלקות הפיתוח, התכנות והסייבר המנוהלות ומתופעלות על-ידי יוצאי מסלול גאמ”א סייבר של חיל המודיעין.

זהו אחד מן המסלולים היוקרתיים והנחשקים ביותר של החיל ובו מוכשרים המתגייסות והמתגייסים לתפקידי טכנולוגיות קוד, אלגוריתמיקה ואבטחת מידע.

תנאי הקבלה עבור המסלול הינם נוקשים וקפדניים, ומטרתם לסנן ולהבטיח את טובי המוחות הצעירים של ישראל תחת קורת גג אחת.

במכללת שחקים סייבר ריכזנו עבורכם מידע אודות המסלול.

תנאי הבסיס למלש"ב

כשם שמדובר ביחידות עורפיות, הרי שלא נדרש פרופיל צבאי גבוה.

תנאי הקבלה אם כן, נסמכים על יכולות אחרות המתבטאות בדפ”ר העומד על 60 ומעלה וכן על הישגיו של המלש”ב בלימודיו התיכוניים בדמות 5 יח”ל במדעי המחשב.

מסלול הקבלה מבקש לבחון את זיקתם הטכנית של המתמיינים, יכולתם בתחומי תכנות וסייבר כמו גם בחומרת המחשב וכן יכולת חשיבה מחוץ לקופסה לפתרון בעיות וסוגיות מורכבות.

לאור העובדה שמיומנים אלו אכן מחפשים ומבקשים להתרשם מידע מקדים ברמה כזו או אחרת בתחומי התכנות והסייבר, הרי שמסלולי הלימוד שלנו במכללת שחקים מעניקים רקע מקיף ומעמיק עם לימודי האקר פרו להכשרת האקרים ולוחמי סייבר לנוער, ולימודי סייבר קידס הפונים לשכבות הצעירות של כיתות ה’ ו-ו’.

בין היתר, שלבי המיון בוחנים את מידת התמצאותם של המתגייסים בהתמודדות עם שפת מחשב מומצאת ובעלת היגיון ודקדוק משלה, לימודי פרוטוקולי תקשורת, בקיאות ומיומנות בשפות תכנות מוכרות לרבות Python ושפת ג’אווה ועד למשימות שונות המדמות את המציאות המורכבת מולה בעלי התפקידים נדרשים להתמודד לצרכי פיתוח ומחקר.

פתיחת דלתות אל עולם ההייטק

בזכות האתגר הרב והתהילה לה מסלול גאמ”א סייבר זוכה, הרי שהוא ידוע בהיותו כרטיס כניסה מובהק עבור בוגריו מן המסגרת הצה”לית, הישר אל תוך המסגרת האזרחית של ענף ההייטק בארץ ובעולם.

בוגרי המסלול שממלאים תפקידים אלו בצה”ל, נתפשים ובצדק רב ככאלו שהוכיחו את יתרונותיהם באופן שאיננו משתמע לשני פנים, דבר אשר מוביל את אגפי ה-HR לתור ולרדוף אחר הבוגרים במטרה שישתלבו בשורותיהם.

יתרה מזאת, בשל המורכבות של המסלול והעובדה שהוא מקיף ערב רב של נושאים טכנולוגיים מתקדמים, הרי שבוגריו המבקשים לשכלל את ידיעתם בדמות המחקר האקדמי, זוכים לנקודות זכות ואף לפטור מקורסים מסוימים.

אילו קורסים של מכללת שחקים יכולים לסייע בקבלה לגאמ"א סייבר?

מכללת שחקים סייבר מתמחה בלימודי קוד, סייבר ואבטחת מידע לילדים ונוער.

מסלולי הלימוד של מכללת שחקים מקנים ידע רב הנדרש בין היתר בתהליך המיומנים של מסלול גאמ”א סייבר.

קורס האקר פרו

קורס האקר פרו נועד להכשיר את בני ובנות הנוער של ישראל משלב הבסיס (וללא כל צורך ברקע קודם) ועד לרמה המתקדמת ביותר בועלמות אבטחת המידע והסייבר.

על דרך של משחק, תרגולים כיתתיים, טורנירים ושלל פרויקטים מרתקים, משתתפי ומשתתפות ההכשרה נכנסים אל עולמות הסייבר ואבטחת המידע הנדס און, תוך הקניית ידע פרקטי מעשי.

המסלול מבוסס על 3 שלבים:

  • שלב מבואות המחשבים, הרשתות ומערכות ההפעלה המלמד ארכיטקטורת מחשב ורשת וכן מקנה ידע רב על צד השרת מול צד הלקוח, שכבות מערכות הפעלה, יישומי מחשב , טיפול ותיקון תקלות נפוצות ועוד.
  • שלב רשתות התקשורת הכולל בתוכו ידע רב על האופן שבו האינטרנט עובד וכן צלילת עומק אל עבר נושאים כגון רכיבי הרשת, שימוש ב-Proxies, טופולגיית רשת ו-Packet tracer
  • שלב הקוד, הסייבר ואבטחת המידע המלמד תכנות באמצעות טכנולוגיות הקוד: html, css ו-Javascript לבניית אתר אינטרנט אותו גם נפיל עם מתקפת קוד. וכן עוד מגוון נושאים מרתקים וחשובים בלוחמת הסייבר המכניסים את המשתתפים הישר אל תוך נעליהם של האקרים ואנשי אבטחת המידע.

לימודי פיית'ון סייבר

תוכנית לימוד המכשירה מן הבסיס ועד לרמה המתקדמת ביותר בשפת הפיית’ון.

מדובר בשפה ורסטילית ובעלת שימושים רבים ומשתנים מעולמות ה-WEB והאפליקציות, דרך הגיימינג ועד לשימושיהם של אנשי אבטחת המידע וההאקרים.

בעוד שתחילתה של ההכשרה מוקדשת למבואות בפיית’ון ברמות מתחיל ומתקדם, הרי שהחלק השני מתמקד בנושאים מתקדמים המשלבים את הפיית’ון עם עולמות הסייבר לרבות הצפנת קבצים, ולידציות, אימותים דו-שלביים ואף פרויקטים לאבטחת מידע.

בשלביו המתקדמים של הקורס, ילמדו המשתתפים כיצד להיעזר בשפת ה-Python לצורך הגנה אקטיבית, בניית שרתים וסריקתן של רשתות מחשב.

ובכל שאלה והתייעצות בנושא מסלולי ההכשרה אשר יכולים להכין את המלש”ב או המלש”בית לקראת המיומנים לגאמ”א סייבר, אנו מזמינים אתכם ליצור עם יועצי הלימודים שלנו קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר.

השאירו פרטים

השאירו פרטים ויועץ לימודים ישוב אליכם בהקדם.

תפריט:

סושיאל: